TR TeaM - Türkiye' nin İlk Cracking Forum Sitesi

VIP Membership
 1. #1
  Status
  Offline
  liberoakin's Avatar
  Üye
  Join Date
  07.07.2011
  Rep / Points
  790 / 73
  Post / Thread
  1,508 / 951

  Thumbs up

  Buzda Balık Avcılığı...


  Baltıklarda buzul balıkçılığı

  Değişik bir haftasonu aktivitesi!Siz hiç donmuş gölde balık tuttunuz mu?  Hepimiz haftasonumuzu sevdiklerimizle bir brunch, belki bir sinema veya eş-dost ziyareti ile geçiririz, kimimizse hobilerine zaman ayırır. Dünyanın değişik ülkelerinde insanlar da kendilerine göre haftasonlarını değerlendirme aktiviteleri oluşturmuşlar. Özellikle İskandinavya ve Baltıklar gibi kışı da yazı gibi muhteşem coğrafyalarda bu aktiviteler gerçekten çok ilgi çekici olabiliyor.  Letonya’nın başkenti Riga’da Kasım-Mayıs ayları arası hafta sonunda ailecek yapılan en güzel aktivitelerden biri donan göller üzerinde balık tutmak. Bunun için yanlarında kalınlığı 1 metreyi bulabilen buzları delebilmek için özel bir delici, küçük bir balık oltası, yem ve saatlerce göl üzerinde oturabilecekleri bir sandalye de kullanıyorlar.  Hatta bazıları aynen bizlerin yaptığı gibi tuttuğu balıkları mangalda pişirip küçük bir piknik yapmayı da ihmal etmiyorlar. Gerçekten doğa ile baş başa tertemiz bir havada stresten uzak bu aktivite, özellikle şehir hayatında yaşayanlara çok güzel dinlence imkanı sunuyor. Buzulların üzerinde yüzlerce insanı tek bir amaç için gördüğünüzde de gerçekten yaşamak bu olsa gerek diye sorguluyorsunuz.  “Hobinin götürdüğü yere git.” sloganı ile müşterilerine, seyahat ederken hobilerini de gerçekleştirebileceklerini vaad eden Prontotour, bu konsept dahilinde “Baltık Başkentleri” turları düzenliyor. Balık tutma hobisi olanlara dinlence imkanı sunan bu gezilerde, fotoğraf hobisi olanlar için ise müthiş kareler alınabilecek bir gezi yapma imkanı sunuluyor. Hobisi olmayanlara da başlamak için fırsat veriyor.

  Çıldır Gölü'nde Buzda Balık Avı

  Çıldır Gölü 40 cm buz ile kaplanmış. Amatör ve Profesyonel balıkçılar buzu kırarak, günlerce göl içinde beklettikleri ağ ile balık yakalıyorlar.  Buzda balık tutmak, amatör balıkçılar için oldukça tehlikeli bir yöntem. Buzlaşmış gölü kırmak için tecrube gerekli, aksi halde kırılan buz içerisine düşebilirsiniz.

  Kar ve soğuk, kimilerinin hayatını zorlaştırırken kimilerinin de ekmek parasını kazanaması için kaçınılmaz bir gereklilik.

  Muş'ta Buz kaplı nehirde ölümüne balık avı,
  Muş'ta büyük ölçüde buz tutan Murat Nehri, balıkçıların ilginç yöntemlerle avlanmalarına sahne oluyor. Buzla kaplı nehirde ağlarla balık avlayan vatandaşlar, balık dolu ağlarını toplarken tehlikeye aldırış etmiyor.

  Ardahan'da yüzeyi buz tutan Kura Nehri'nde balık avı..

  TÜRKİYE'nin en soğuk illerinden Ardahan'da geçimlerini balıkçılıkla sağlayanlar, kent merkezinden geçen ve yüzeyi buz tutan Kura Nehri'nde ekmeklerini çıkarmaya çalışıyor.  Sivas'tan geçen Kızılırmak'ta ‘eskimo usulü’ balık avı
  Sivas'ta amatör balıkçılar Kızılırmak üzerindeki buzları kırarak 'eskimo usülü' avlanma yaptı

  Sivas'ta havanın ani soğumasıyla birlikte buz tutan Kızılırmak, ilgi odağı oldu. Bazıları buz tabakasını kırıp, ‘eskimo usulü’ balık tutarken, bazıları da ırmağın buz tutan yüzeyine büyük harflerle isimlerini yazdı.

  Buz tutan Kızılırmak, kış aylarında eğlence arayanların mekanı oldu. Amatör balıkçılar, Tarihi Eğiri Köprüsü yakınlarında, 10 santimetre kalınlığındaki buz tabakasını baltayla kırarak ‘eskimo usulü’ balık avladı.

  Buz Tutan Nehirde Balık Tutma Festivali
  Balıkçılara iyi avlar şansınız bol olsun ras gele .....

 2. #2
  Status
  Offline

  Üyeliği Kapatıldı
  Join Date
  01.08.2011
  Rep / Points
  1655 / 8
  Post / Thread
  635 / 137
  güzel iş.

Similar threads

 1. Altın Yumurtlayan Balık
  By msnx in forum Gündem Haberleri
  Replies: 0
  Last Post: 27.03.2013, 08:00
 2. Balık Etli Hatunlar angelinacastrolive.com
  By Asil-Hkn in forum Dead Adult Premium Accounts
  Replies: 79
  Last Post: 10.06.2012, 21:29